Aktualności

Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego dafa. Jego kierowca wyprzedzał inną ciężarówkę na przejściu dla pieszych. 35-latek został ukarany 1 500 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy wchodzący w skład grupy „Speed” patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

We wtorek (1 marca) w Gorzowie Śląskim na ul. Chopina (DK-42) policjanci zarejestrowali  niedozwolony i niebezpieczny manewr kierowcy ciężarowego dafa, który wyprzedzał inną ciężarówkę na przejściu dla pieszych. 35-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie ...pośpiechem.

Mieszkaniec powiatu wieluńskiego za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych ukarany został mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Film Wyprzedzanie_na_pasach.mp4

Pobierz plik Wyprzedzanie_na_pasach.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.64 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony