KPP Olesno

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Kolejni policjanci z uprawnieniami ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy

  Certyfikatem ukończenia kursu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zakończyło się szkolenie, w którym wzięli udział olescy policjanci i strażnicy miejscy. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy nabyli wiedzę, a przede wszystkim praktyczne umiejętności w udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

 2. Tragiczny wypadek na DW 487

  Policjanci z Olesna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na trasie Jastrzygowice – Gorzów Śląski.(DW 487) W zdarzeniu śmierć poniósł kierujący skodą 25-latek. Mężczyzna z nieznanej przyczyny zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę!

 3. "Seniorze badź ostrożny" - debata o bezpieczeństwie

  Bezpieczeństwo seniorów kolejny raz było tematem debaty w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Policjanci zorganizowali to spotkanie z myślą o podnoszeniu świadomości seniorów o zagrożeniach. W trosce o naszych rodziców, dziadków i samotnych sąsiadów przypominaliśmy, że oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują dobre serca seniorów. W debacie wzięli udział przedstawiciele: Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów, Klubu Seniora, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Oleśnie, policyjny profilaktyk i Powiatowy Rzecznik Konsumentów przy Starostwie Powiatowym w Oleśnie.

 4. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji

  Jak bezpiecznie poruszać się rowerem, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, gdzie urządzać bezpieczne zabawy, jak bezpiecznie korzystać z internetu to tylko niektóre tematy jakie omawiali policjanci podczas przedwakacyjnych spotkań w szkołach. Wszystko po to, by każdy mógł zadbać o własne bezpieczeństwo, a nadchodzące wakacje były radosne i szczęśliwie się zakończyły.

 5. Samoobsługowy alkomat w praszkowskim komisariacie

  Samoobsługowy alkomat został zainstalowany w poczekalni Komisariatu Policji w Praszce. Urządzenie przekazał Policji Burmistrz Jarosław Tkaczyński. Władze Praszki zakupiły alkomat ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

 6. Uroczystości z okazji Święta Policji

  Uroczystą mszą świętą w intencji policjantów oraz ich rodzin olescy funkcjonariusze i zaproszeni goście rozpoczęli obchody Święta Policji. W tym roku 25 policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski i Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł. insp. Waldemar Popczyk podziękowali policjantom za bardzo dobrą pracę.

 7. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnie odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci oleskiej drogówki.

 8. „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu oleskiego

  Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z oleskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 420 skontrolowanych kierowców, 4 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Polecane strony

Polecane strony

Powrót na górę strony