KPP Olesno

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Oleski Las Integracji Lokalnej

  Przedstawicielami władz samorządowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych szkół, kół łowieckich oraz służb mundurowych uczestniczyli w akcji sadzenia drzewek na terenie Nadleśnictwa Olesno. To już kolejna III edycja akcji pn. Oleski Las Integracji Lokalnej. Oleskich policjantów reprezentowali Komendant Powiatowy Policji inspektor Tomasz Kubicki oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkomisarz Damian Troczka.

 2. Tragiczny wypadek na DW 487

  Policjanci z Olesna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na trasie Jastrzygowice – Gorzów Śląski.(DW 487) W zdarzeniu śmierć poniósł kierujący skodą 25-latek. Mężczyzna z nieznanej przyczyny zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę!

 3. "Bezpieczny przedszkolak" - konkurs plastyczny dla najmłodszych

  Do 18 czerwca 2024 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w konkursie.

 4. Oleskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki uczestniczył w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich. W uroczystościach uczestniczył również poczet sztandarowy oleskiej komendy.

 5. Działania Policji w związku z zapowiedzianymi protestami na terenie całego kraju

  Dziś w całym kraju zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. To ogromne przedsięwzięcie, które wymaga ze strony Policji zaangażowania znacznych sił, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, także tym, którzy w protestach nie biorą udziału. Policjanci ruchu drogowego zadbają ponadto, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia.

 6. Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijaną kierującą

  Krótko mówiąc – właściwy człowiek, we właściwym miejscu, i... czasie. Oleski dzielnicowy będący poza służbą uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanej 32-latce. Kobieta kierowała golfem po drodze wojewódzkiej mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już jej prawo jazdy, a dodatkowo oprócz wysokiej grzywny za to przestępstwo grożą 2 lata więzienia.

 7. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnie odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci oleskiej drogówki.

 8. PRZYJDŹ I SPRAWDŹ JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM

  Chcesz złożyć dokumenty do służby w Policji ale nie wiesz jak? Masz pytania na temat rekrutacji? Boisz się, że nie zaliczysz testu sprawności fizycznej? Mamy dla Ciebie propozycję udziału w próbnym teście sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, który przeprowadzimy w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Sądowej 2 w Oleśnie.

Polecane strony

Polecane strony

Powrót na górę strony