Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 18.04.2017

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. Bilans tegorocznych świąt na drogach Opolszczyzny to 8 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali też 45 nietrzeźwych kierowców.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 5 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku, do wtorku (06.00 rano) na terenie województwa opolskiego doszło do 8 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego, na drogach naszego regionu doszło 16 kwietnia, około godz. 20.45 na DK 11 pomiędzy miejscowościami Ligota Zamecka – Kujakowice Górne. Tam, według wstępnych ustaleń policjantów kierujący toyotą 46-latek potrącił przechodzącą przez jezdnię 46-latkę. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu, a 39-letnia pasażerka samochodu została zabrana do szpitala. Potrącona kobieta nie posiadała elementów odblaskowych.

Dlatego pamiętajmy - pieszy, rowerzysta, motorowerzysta czy też motocyklista, ma dużo mniejsze szanse w zderzeniu z samochodem. To właśnie ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego odnosi najcięższe obrażenia. Po zmierzchu, pieszego lub rowerzystę, którzy posiadają elementy odblaskowe, kierowca może zobaczyć już z odległości ponad 130 metrów. Gdy niechroniony uczestnik ruchu nie ma odblasków, odległość ta maleje nawet 3-4 krotnie. To często nie daje szansy kierowcy na prawidłową reakcję i uniknięcie potrącenia.

Dlatego pamiętajmy - odblaski ratują życie !

  • Policjanci mierzą prędkość
Powrót na górę strony