Aktualności

Przekroczyli dozwoloną prędkość. Namierzyli ich policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 09.03.2022

O tym, że pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca wiadomo nie od dziś. W minioną niedzielę, przekonało się o tym aż trzech kierowców, po tym jak policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali ich jazdę z nadmierną prędkością. Za przekroczenie dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h stracili na najbliższe trzy miesiące prawa jazdy i otrzymali po 1 500 złotych mandatu oraz po 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych i nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

W niedzielne przedpołudnie (6 marca) policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali trzy przypadki przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, które skutkowały zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Około godz. 7.30 w Kocurach na na drodze wojewódzkiej nr 901, kierujący toyotą rav 38-latek, na obowiązującej „pięćdziesiątce”gnał z prędkością 106 km/h. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Pół godziny później na tej samej drodze w miejscowości Malichów, policjanci zarejestrowali brawurową jazdę kierowcy audi, który przekroczył obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h. 51-latek z powiatu żorskiego również stracił prawo jazdy, otrzymał mandat 1 500 oraz 10 punktów karnych.

Około godz. 11.40 na krajowej „czterdziestce szóstce” w miejscowości Turza, w oko policyjnej kamery wpadł volkswagen passat. Kierujący nim 39-latek z powiatu opolskiego pędził przez wieś z prędkością 103 km/h, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące , 1 500 złotowym mandatem oraz nałożeniem 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!


 

 

 

  • Obraz widziany okiem kamery z radiowozu. Na jezdni biały samochód typu suv widziany z tyłu. W lewym dolnym narożniku kadru wyświetlono prędkość 106.7 km/h
  • Obraz widziany okiem kamery z radiowozu. Na jezdni przejście dla pieszych, a za nim ciemny samochód  widziany z tyłu. Po prawej stronie zatoczka autobusowa. W lewym dolnym narożniku kadru wyświetlono prędkość 106.5 km/h
  • Obraz widziany okiem kamery z radiowozu. Na jezdni  ciemny samochód typu kombi widziany z tyłu.  W lewym dolnym narożniku kadru wyświetlono prędkość 103.2 km/h
Powrót na górę strony