Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 02.02.2022

Olescy policjanci spotkali się z dziećmi na półkolonii zorganizowanej przez Świetlicę Środowiskową „Uśmiech” w Gorzowie Śląskim. Tym razem dzieci wcieliły się w role małych detektywów i pod okiem policyjnego eksperta rozwiązały zagadkę „kryminalną”. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

We wtorek (1 lutego) policjanci z oleskiej komendy  odwiedzili dzieci na półkolonii w Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech” w Gorzowie Śląskim. Spotkanie zorganizowano w ramach działań profilaktycznych pn. "Bezpieczne Ferie".

Mundurowi przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Opowiedzieli  jakich niebezpiecznych zachowań należy unikać aby nie doszło do wypadku, podając przy tym jak bezpiecznie można się bawić zimą w domu i na świeżym powietrzu.

Policjanci  przypomnieli również  kiedy i w jaki sposób korzystać z numeru alarmowego 112.

Głównym punktem wizyty mundurowych było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Pan aspirant opowiedział o swojej pracy oraz zademonstrował specjalistyczne wyposażenie jakiego używa. Dzieci z zapartym tchem obserwowały jak coś czego na pozór nie widać nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staje się widoczne. Następnie mali detektywi pod czujnym okiem policyjnego eksperta sami rozwikłali zagadkę tajemniczego "zniknięcia" kawałka kredy ze świetlicowej tablicy.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę. Najmłodsi nie mieli żadnych wątpliwości, że odblaski czynią nas lepiej widocznymi na drodze, a dodatkowo mogli się o tym przekonać podczas przygotowanego przez policjantów pokazu.

 

 

 • Policjant stoi przed grupą dzieci siedzących przy stolikach. Trzyma w rekach plakat z napisem bezpieczna woda.
 • Policjant w maseczce na twarzy i w lateksowych rękawiczkach trzyma przed sobą białą kartkę papieru. Obok stoją dzieci w maseczkach na twarzach. Na stoliku otwarta srebrna walizka, w której widać wyposażenie technika kryminalistyki.
 • Technik kryminalistyki prezentuje kartkę papieru z odbitką dłoni. Przy kartce karteczka z numerem 1 oraz skalówka. Obok stoją dzieci.
 • Technik kryminalistyki rozprowadza pędzelkiem po folii seledynowy proszek. Obok stoją dzieci. Na stoliku otwarta walizka technika z widocznym wyposażeniem.
 • Policjant prezentuje kompas. Objaśnia na jak wyznaczyć kierunki stron świata. Przed nim stoją dzieci.
 • Policjant stoi przy tablicy wiszącej na ścianie. Obok niego dziecka w kamizelce odblaskowej z napisem Policja oświetla latarka tablicę. Drugie dziecko pędzelkiem opyla fragment tablicy. Policjant prowadzi jego rękę. Obok czworo innych dzieci.
 • Policjant i dwoje dzieci stoją przy wiszącej na ścianie tablicy.
Jedno dziecko w kamizelce odblaskowej z napisem Policja oświetla latarką tablicę. Drugie pędzelkiem opyla fragment tablicy.Widoczna odbitka dłoni.
 • Dziewczynka ubrana w kamizelkę odblaskową z napisem Policja wykonuje odbitki palców. Obok niej pięcioro dzieci. Wszyscy mają na twarzach maseczki ochronne.
 • Policjant rozdaję dzieciom odblaskowe opaski. Dzieci siedzą przy stoliku.
 • Dzieci siedzące przy stolikach prezentują w uniesionych do góry ramionach odblaskowe opaski. Opaski odbijają światło lampy błyskowej aparatu fotograficznego.
Powrót na górę strony