Trwają działania "Prędkość"
Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego 24 czerwca br., Policja prowadzi wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
Policjanci będą dokonywać pomiarów zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Zwracamy uwagę, że podczas dobrych warunków drogowych statystycznie dochodzi do większej liczby wypadków. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych oraz o zwiększeniu odległości od poprzedzającego pojazdu.
W działania zaangażują się policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, do których zalicza się przekraczanie dopuszczalnej prędkości.
Troszcząc się o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.