Z uczniami o bezpiecznych wakacjach
Już niebawem wakacje, dla tego przypominamy o stosowaniu się do przepisów, obowiązujących na drodze i zachowaniu rozsądku podczas wakacyjnych wypraw. Warto też pamiętać o ostrożności nad wodą, dlatego przestrzegamy przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych i skakaniem do wody w niesprawdzonych miejscach. Podkreślamy, by przestrzegać regulaminów kąpielisk i obowiązujących na nich oznaczeń. Ostrzegamy również przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane miejsca, które mogą być niebezpieczne.
Wraz ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku, policjanci spotykają się z najmłodszymi, by przekazywać najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zachowaniu zdrowego rozsądku podczas wakacyjnych podróży oraz o ostrożności w każdej sytuacji.
Latem, szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo nad wodą. Przestrzegamy przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych oraz skakaniem do wody w nieznanych i niesprawdzonych lokalizacjach. Pamiętajmy, aby korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk oraz stosować się do obowiązujących tam regulaminów i oznaczeń.
Uczulamy również na kontakty z obcymi osobami. W trakcie zabaw na podwórku czy placu zabaw, zachęcamy dzieci do unikania oddalania się w nieznane, potencjalnie niebezpieczne miejsca.
Każdego roku przed rozpoczęciem wakacji zwracamy się także do rodziców, aby poświęcali czas i uwagę swoim dzieciom. Wspólnie zadbajmy o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne i pełne radosnych wspomnień.
Policjanci podczas spotkań promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” oraz konkurs „Letni Przewodnik” skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5–16 lat.