Aktualności

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu oleskiego

Data publikacji 04.06.2024

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z oleskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 420 skontrolowanych kierowców, 4 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Poranne działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy siadają za kierownicę po alkoholu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

W ciągu trzech godzin działań, policjanci przebadali prawie 420 kierujących. Wśród nich 4 zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Najpierw podczas policyjnej kontroli wpadł 31-latek kierujący hyundaiem, a chwilę później 36-letni kierowca alfy romeo oraz jego rówieśnik kierujący dostawczym iveco. Wszyscy trzej kierowcy mieli w organizmie prawie pół promila alkoholu, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Około godz. 8.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej niechlubną rekordzistkę tego poranka. Kierującą oplem insygnia 46-latka miała w organizmie ponad pół promila alkoholu. W jej przypadku sprawa również trafi do sądu. Za to przestępstwo drogowe oprócz wysokiej grzywny grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub będąc pod wpływem innych środków odurzających!

  • Olesno ul. Gorzowska. Zatrzymane do kontroli drogowej dwa samochody. Policjanci ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierujących.
  • Olesno ul. Gorzowska. Zatrzymane do kontroli drogowej dwa samochody, ciężarowy z naczepą i osobowy. Policjanci ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierujących.
  • Olesno ul. Gorzowska. Policjanci ruchu drogowego zatrzymują do kontroli drogowej dwa samochody.
Powrót na górę strony