Aktualności

WF z policjantami w dobrodzieńskim Zespole Szkół

Data publikacji 24.04.2024

Uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrodzieniu kolejny raz mogli zmierzyć się z torem sprawnościowym jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Tor złożony z ośmiu elementów pokonywali pod okiem policjantów – instruktorów z Olesna i Dobrodzienia. Dodatkowo policjanci omówili kryteria jakie musi spełniać kandydat do służby w naszej formacji.

Dzięki uprzejmości dyrektora placówki olescy policjanci zorganizowali kolejne zajęcia pn. "Wf z policjantem" , na których uczniowie zainteresowani służbą w naszej lub innych formacjach mundurowych mogli sprawdzić się na torze sprawnościowym jaki muszą zaliczyć przyszli policjanci. W zajęciach uczestniczyli między innymi uczniowie klasy o profilu mundurowym.

Młodzież pod okiem policyjnych instruktorów pokonywała elementy toru przeszkód, co dało im możliwość zapoznania się z jednym z etapów kwalifikacji do służby w policji. Taki próbny test pozwala sprawdzić się oraz dopracować te elementy, które sprawiają największą trudność. Nic więc dziwnego w tym, że osoby przystępujące po raz kolejny do testu potrzebują na jego pokonanie mniej czasu.

Dodatkowo podczas spotkania policjanci przekazywali młodzieży informacje na temat zasad rekrutacji i wymagań, jakie musi spełniać kandydat na policjanta. Szczegóły:  https://opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-polic

Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą wziąć udział w próbnych testach sprawności fizycznej, które są sukcesywnie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu oraz komendy powiatowe. Najbliższy test już 1 maja o godz. 14:00 w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Sądowej 2 w Oleśnie.  Prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 47 86 36 511. Zapraszamy!

 • Hala sportowa zespołu szkół. Na pierwszym planie tyłem stoją policjant i uczennica zespołu szkół. Na mundurze napis POLICJA na koszulce dziewczyny napis KLASA MUNDUROWA DOBRODZIEŃ. Przed nimi chłopak w wojskowych spodniach rzuca piłką lekarską w ich kierunku.
 • Podłoga hali sportowej z napisem zespół szkół w Dobrodzieniu. Na jej tle broszura informator dla kandydatów do służby w Policji.
 • Hala sportowa zespołu szkół. Tyłem do obiektywu stoi uczennica w czarnej koszulce z widocznym na plecach napisem klasa mundurowa Dobrodzień.
 • Hala sportowa. Na pierwszym planie trzymany w ręce stoper z pomiarem czasu wynik na wyświetlaczu 1,21 w tle skrzynia gimnastyczna i stojące przy niej dwie osoby.
 • Hala sportowa. Przed drabinką na [podłodze ułożony materac gimnastyczny na nim osoba wykonująca skłony z piłką lekarską trzymaną w rękach. Obok kobieta w stroju sportowym.
 • Hala sportowa. Uczeń w stroju sportowym biegnie między dwoma stojącymi na podłodze pachołkami. Obok stoją trzy osoby. Mężczyzna z napisem na koszulce INSTRUKTOR mierzy czas stoperem.
 • Hala sportowa. Uczeń rzuca piłką lekarską z za głowy w przód.
 • Zdjęcie z góry elementów sprawnościowego toru przeszkód.
 • Hala sportowa. Grupa młodzieży obok nich dwaj umundurowani policjanci.
 • Hala sportowa. Na pierwszym planie stoją uczniowie tyłem przed nimi dwóch umundurowanych policjantów i nauczyciel wychowania fizycznego.
 • Hala sportowa. Policjant instruktor omawia z młodzieżą poszczególne próby sprawnościowe.
 • Hala sportowa. Uczennica przeskakuje przez skrzynię gimnastyczną. Obok niej policjant instruktor.
Powrót na górę strony