„Bezpieczny przedszkolak”- rozmawiamy z najmłodszymi o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Olesno

Aktualności

„Bezpieczny przedszkolak”- rozmawiamy z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Data publikacji 13.09.2019

Olescy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Podczas wizyt w przedszkolach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań - między innymi jak bezpiecznie przechodzić „po pasach”. Ważnym punktem każdego spotkania jest poznanie numerów alarmowych.

W czasie zajęć z policjantami dzieci uczą się i utrwalają jak należy poruszać się po drodze publicznej, jak powinno się przechodzić przez jezdnię i dlaczego należy używać odblasków. Mundurowi przypominają również najmłodszym gdzie można urządzać bezpieczne zabawy oraz o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci zawsze przypominają, o tym, że nie wolno rozmawiać z ludźmi, których się nie zna.

Poznanie i utrwalenie numerów alarmowych – to ważny punkt każdego spotkania. Przedszkolaki uczą się w jaki sposób i w jakich okolicznościach powiadamiać służby ratunkowe.

Przedszkolaki otrzymały od policjantów książeczki pt. „ Bezpieczny przedszkolak”. W kolorowankach, grach i rebusach dzieci poznają i utrwalają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiele innych informacji z różnych dziedzin, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych.

  • Policjant prezentuje dzieciom książeczkę "Bezpieczny przedszkolak" - dzieci siedzą na dywanie.
  • Policjanta ruchu drogowego prezentuję dzieciom jak działa sygnalizator drogowy. Policjantka trzyma w ręce podniesionej do góry  czerwony krążek
  • Policjantka rozdaję dzieciom książeczki profilaktyczne "Bezpieczny przedszkolak"
  • Dwie policjantki rozdają dzieciom książeczki profilaktyczne "Bezpieczny przedszkolak".
  • Przedszkolaki siedzą na dywanie i przeglądają książeczki "Bezpieczny przedszkolak".
  • Policjant prezentuje dzieciom jedną ze stron książeczki "Bezpieczny przedszkolak" omawia widoczny na niej rebus
  • Dzieci pozują do zdjęcia z dwoma policjantkami, w rękach trzymają książeczki "Bezpieczny przedszkolak"