KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Podziękował policjantom za okazaną pomoc

  Pan Norbert Urban podziękował oleskim policjantom za pomoc w dotarciu do domu. 76-latek przyjechał z oddalonej o kilka kilometrów miejscowości do przychodni lekarskiej, a kiedy jego motorower odmówił posłuszeństwa policjanci pośpieszyli z pomocą. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podziękował funkcjonariuszom za godną naśladowania postawę.

 2. Zmienne warunki na drodze-apelujemy o rozwagę

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 3. "Dzień odblasków 2017"

  „Dzień odblasków” to działania mające na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. W ramach akcji profilaktycznej policjanci z oleskiej drogówki rozdawali opaski odblaskowe, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bezpieczniejsi. Pamiętaj odblask może uratować twoje życie.

 4. Grafik znakowania rowerów w grudniu

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie oleskim trwa akcja znakowania rowerów. Głównym jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz na terenie jednostek podległych.

 5. "Zostań policjantem"- spotkanie w oleskim Powiatowym Urzędzie Pracy

  Przedstawiciele oleskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta zorganizowali spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Uczestnicy wykładu mogli uzyskać informacje na temat kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak wygląda ich codzienna służba.

 6. Medal Partnerstwa dla oleskiego policjanta

  30 listopada 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie z okazji 15 – lecia partnerstwa pomiędzy powiatem oleskim a rejonem Bogorodczany na Ukrainie i powiatem Kaiserslautern w Niemczech. Gospodarz spotkania Starosta Oleski Stanisław Belka wręczył najbardziej zasłużonym dla umacniania i realizacji umowy Medale Partnerstwa. W gronie sześciu wyróżnionych znalazł się przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów Region Olesno podinsp. Leszek Latusek.

 7. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"-debata społeczna

  Wczoraj w sali audiowizualnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie odbyła się debata społeczna, której tematem była poprawa stanu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w kontekście infrastruktury drogowej oraz zwiększenie świadomości społecznej związanej z zabezpieczeniem nieruchomości i mienia ruchomego. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

 8. Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

  Olescy policjanci spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Polskim Związku Emerytów i Rencistów. Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak nie dać się oszukać fałszywemu wnuczkowi czy policjantowi, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz w jaki sposób korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaski.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony