KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Olescy policjanci na podium Wojewódzkiego Turnieju Patrol Roku 2017

  Sierżanci Karol Zając i Patryk Patrzykowski zajęli III miejsce w eliminacjach Turnieju "Patrol Roku 2017" na Opolszczyźnie. 22 funkcjonariuszy z całego województwa rywalizowało między innymi na macie sportowej, strzelnicy oraz policyjnym torze przeszkód. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon podczas wrześniowych zawodów ogólnokrajowych w Słupsku. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki pogratulował policjantom wywalczonego miejsca na podium.

 2. "Półkoloniści" odwiedzili oleskich policjantów

  Oleską komendę odwiedziły dzieci wypoczywające na półkoloniach w Bodzanowicach. Podczas spotkania w ramach akcji pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo...w wakacje”, funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcję kręci mnie bezpieczeństwo" honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 3. Samoobsługowy alkomat w Komisariacie Policji w Dobrodzieniu

  Samoobsługowy alkomat został zainstalowany w poczekalni Komisariatu Policji w Dobrodzieniu. Urządzenie przekazała Policji burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik. Władze Dobrodzienia zakupiły alkomat ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

 4. Grafik znakowania rowerów w sierpniu

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie oleskim trwa akcja znakowania rowerów. Głównym jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz na terenie jednostek podległych.

 5. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 6. Obchody Święta Policji w Oleśnie

  Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Anny  policjanci oleskiej komendy oraz zaproszeni goście rozpoczęli obchody Święta Policji. 52 funkcjonariuszy otrzymało mianowania na kolejne stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu  insp. Zbigniew Białostocki i Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podziękowali policjantom za bardzo dobrą pracę.

 7. "Kręci mnie bezpieczeństwo" w wakacje

  „Wakacje -bezpiecznie, zdrowo i kolorowo". Pod takim tytułem policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni oraz przedstawiciel sanepidu przeprowadzili pokaz służb ratowniczych. Podczas pokazu mówiono o bezpiecznym wypoczynku. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Medycy pokazali także jak udzielać pierwszej pomocy. Akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo” honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 8. Coś dla rowerzystów

  Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony