KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Oleski dyżurny na podium ogólnopolskich zawodów

  23 listopada 2018 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w dwudniowych rozgrywkach w ramach I Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej rywalizację. Na trzecim miejscu podium uplasował się dyżurny oleskiej komendy asp. Piotr Godyla.

 2. Uczniowie "Jedynki" gościli w komendzie

  Policjantów z oleskiej komendy odwiedzili uczniowie VII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Goście zwiedzili budynek komendy oraz poznali służbę policjantów w poszczególnych wydziałach. Mundurowi przypomnieli uczniom o  podstawowych  zasadach bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia.

 3. Śmiertelne wypadki na DK-11 i DK-45. Policjanci wyjaśniają okoliczności.

  Trzy ofiary śmiertelne i czworo rannych to tragiczny bilans dwóch wypadków drogowych, do których doszło na drogach powiatu oleskiego podczas minionego weekendu. W Starym Oleśnie bmw zderzyło się czołowo z samochodem ciężarowym, a w Kowalach kierujący oplem astrą uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przebieg wypadków. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 4. 100 litrów krwi na stulecie niepodległości Polski

  Policjanci z Dobrodzienia przyłączyli się do zbiórki krwi z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę. „100 litrów krwi na 100 lat niepodległości” to akcja zorganizowana przez szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. Krew to jeden z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie.

 5. "Dzień odblasków 2017"

  „Dzień odblasków” to działania mające na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. W ramach akcji profilaktycznej policjanci z oleskiej drogówki rozdawali opaski odblaskowe, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bezpieczniejsi. Pamiętaj odblask może uratować twoje życie.

 6. insp. Tomasz Kubicki wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji

  W ubiegłym tygodniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki, Andrzej Supron - zapaśnik, mistrz Świata i Europy, wicemistrz olimpijski, Andrzej Strejlau - były trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej . Wśród zaproszonych i wyróżnianych znalazł się insp. Tomasz Kubicki Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który wielokrotnie poczynając od 2005r powoływany był przez Komendanta Głównego Policji do kierowania Reprezentacją lekkoatletyczną Polskiej Policji.

 7. Oleskie obchody Święta Niepodległości

  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł.insp. Waldemar Popczyk uczestniczył w obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. Bożego Ciała przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Lotników Polskich.

 8. Policjanci oddali krew w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”

  Policjanci z Olesna przyłączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”- upamiętniającej Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jej celem jest propagowanie idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i promowanie honorowego krwiodawstwa. W trakcie zbiórki zebrano ponad 4 litry życiodajnego płynu.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony