KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Grupa podejrzana o przestępczość narkotykową rozbita

  6 zatrzymanych, łącznie ponad 400 zarzutów, zabezpieczone prawie 1,5 kilograma narkotyków oraz pieniądze mogące pochodzić z przestępczego procederu - to efekt wspólnych działań kryminalnych z Olesna, Opola, Praszki i Dobrodzienia. Podczas finalnej realizacji, podzieleni na kilka zespołów policjanci, przeszukiwali wytypowane posesje i zatrzymywali podejrzanych. Wobec czworga zatrzymanych sąd zastosował dozór policji, dwóch zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Ślisko na drogach - apelujemy o rozwagę

  Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego zadbajmy o uważne i bezpieczne prowadzenie swoich pojazdów. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, oczyśćmy go ze śniegu, a przede wszystkim jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

 3. Dbamy o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będą policjanci. Na ulicach wszystkich miast zadba o to większa liczba patroli. Dziś olescy funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować ich dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 4. Przewoził kokainę - wpadł, bo rozbił samochód w rowie

  Zatrzymany przez policjantów z Praszki 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim peugeotem i wjechał wprost do przydrożnego rowu. W rozbitym samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawie 36 gramów kokainy. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Badania krwi wykażą, czy 32-latek również nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

 5. insp. Tomasz Kubicki wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji

  W ubiegłym tygodniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki, Andrzej Supron - zapaśnik, mistrz Świata i Europy, wicemistrz olimpijski, Andrzej Strejlau - były trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej . Wśród zaproszonych i wyróżnianych znalazł się insp. Tomasz Kubicki Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który wielokrotnie poczynając od 2005r powoływany był przez Komendanta Głównego Policji do kierowania Reprezentacją lekkoatletyczną Polskiej Policji.

 6. Policjantka z Olesna na podium konkursu dla oskarżycieli publicznych

  Asp. Katarzyna Zając z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zajęła drugie miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski pogratulował zwycięzcom i podziękował za udział w konkursie.

 7. Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  W Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci oleskiej drogówki.

 8. "Dzień odblasków 2017"

  „Dzień odblasków” to działania mające na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. W ramach akcji profilaktycznej policjanci z oleskiej drogówki rozdawali opaski odblaskowe, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bezpieczniejsi. Pamiętaj odblask może uratować twoje życie.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony