Nietrzeźwy kierowca rozbił samochód w rowie - Aktualności - KPP Olesno

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca rozbił samochód w rowie

Data publikacji 12.02.2019

49-latek kierujący oplem zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w skarpę. Okazało się, że miał w sobie ponad 2 promile alkoholu. Rozbity samochód to nie jedyne konsekwencję, jakie go spotkają. Teraz oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grożą mu 2 lata więzienia.

W poniedziałek (11 lutego) około godz. 11.00 policjanci z Praszki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na krajowej „czterdziestce dwójce” pomiędzy miejscowościami Strojec – Praszka.

Mundurowi na miejscu zdarzenia zatrzymali kierowcę opla - mieszkańca gminy Rudniki. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkosensorem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowany przez 49-latka samochód na prostym odcinku drogi zjechał do rowu, uderzył w skarpę, a następnie z powrotem wypadł na jezdnię. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nie było ofiar.

Nietrzeźwemu kierowcy grożą 2 lata więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!
• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

 

 

 

  • Nietrzeźwy kierowca rozbił samochód w rowie
  • Nietrzeźwy kierowca rozbił samochód w rowie
  • Nietrzeźwy kierowca rozbił samochód w rowie