Aktualności
-
Pusta „małpka” na miejscu pasażera i pijany kierowca
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Praszki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz konfiskata pojazdu lub jego równowartości. O jego losie zdecyduje sąd.
Olesno -
Olescy policjanci zakończyli poszukiwania 17-latka
Olescy policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego 17-latka. Niestety ich finał okazał się tragiczny, a ciało mężczyzny zostało odnalezione. Dokładne przyczyny oraz okoliczności jego śmierci wyjaśni prowadzone postępowanie.
Olesno -
Zaginął 17-letni mężczyzna - trwaja poszukiwania
Olescy policjanci poszukują zaginionego 17-letniego Mężczyzny, który zaginął 22 czerwca 2026 roku około 22:00 , wyszedł z domu twierdząc, że jest w kryzysie emocjonalnym. Od tamtej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami oleskiej komendy pod nr tel. 47 86 36 503, lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112.
-
"Muzycznym krokiem" - policjanci promowali służbę podczas wydarzenia
Na oleskiej promenadzie w miłej, rodzinnej atmosferze, policjanci z Olesna uczestniczyli w sportowo muzycznym wydarzeniu pn. „Muzycznym krokiem”. Była to okazja do promocji służby podczas której, każdy miał możliwość rozmowy z funkcjonariuszami i bliższego poznania policyjnego rzemiosła.
Olesno -
Nie zostawiaj osób i zwierząt w pojeździe
Nawet krótkie pozostawienie dziecka lub zwierzęcia bez opieki może zakończyć się tragicznie. Podczas upałów wnętrze pojazdu nagrzewa się znacznie szybciej niż otoczenie, co stwarza ogromne zagrożenie dla osób i zwierząt pozostawionych w środku. Policja apeluje, aby nie lekceważyć tej sytuacji i zawsze reagować, zgłaszając niebezpieczne sytuacje pod numer alarmowy 112 – dzięki temu możemy uratować życie.
-
Bezpieczne wakacje - dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi
Jak bezpiecznie poruszać się rowerem, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, gdzie urządzać bezpieczne zabawy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu to tylko niektóre tematy, jakie dzielnicowi z Gorzowa Śląskiego omawiają podczas przedwakacyjnych spotkań w szkołach. Wszystko po to, by każdy mógł zadbać o własne bezpieczeństwo, a nadchodzące wakacje były radosne i szczęśliwie się zakończyły.
Olesno -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
KGP -
Kontrola autokaru przed wycieczką - umów ją z wyprzedzeniem
Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas licznych wycieczek i wyjazdów dzieci oraz młodzieży. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia autokaru do kontroli policyjnej przed rozpoczęciem podróży. Organizatorzy wycieczek, którzy chcą skorzystać z tej opcji, powinni zgłosić taki zamiar, najlepiej pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Olesno -
Ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
KGP -
Zatrzymani z narkotykami
Olescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 47 lat, którzy posiadali narkotyki. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. W jej trakcie mundurowi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Za posiadanie narkotyków podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.
Olesno
Najczęściej czytane
-
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach powiatu
Długi weekend za nami, olescy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach. Skontrolowali kilkuset kierowców, sprawdzając ich trzeźwość i przestrzeganie przepisów. W wyniku działań pięciokrotnie zatrzymano prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości oraz za jazdę po alkoholu. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.
-
Aspirant Paweł Grajnert z oleskiej komendy z dwoma złotymi medalami!
Dwa złote medale oleskiego policjanta na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Pośród ponad 200 uczestników świetną formę zaprezentował policjant z Olesna – asp. Paweł Grajnert zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Takie osiągnięcie jest dowodem jego ciężkiej pracy, determinacji i sportowego ducha, które Paweł łączy z codzienną służbą w Policji.
-
Finał projektu „Przedszkolak Ratuje” w powiecie oleskim
W Centrum Sportu i Rekreacji „5-Poziom” w Oleśnie odbył się uroczysty finał projektu edukacyjnego „Przedszkolak Ratuje”, w którym uczestniczyło ponad 1000 dzieci ze wszystkich przedszkoli powiatu oleskiego. Najmłodsi zaprezentowali umiejętności z zakresu pierwszej pomocy zdobyte podczas spotkań z policjantami.
-
Zmiany kadrowe w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie
W Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowniczych. Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie zostały powierzone I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł. insp. Waldemarowi Popczykowi. Dotychczasowy, pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Olesnie insp. Rafał Drozdowski dalszą służbę pełnił będzie w KGP. Jednocześnie obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie zostały powierzone Komendantowi Komisariatu Policji w Praszce podinsp. Jerzemu Kieratowi.
-
Zdawali egzamin na karte rowerową
Uczniowie z Uszyc podeszli do egzaminu na kartę rowerową. To ich pierwszy dokument, uprawniający do poruszania się po drogach. Całe wydarzenie odbyło się pod okiem oleskich i praszkowskich policjantów. Świeżo upieczonym kierowcom jednośladów życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.
-
Zatrzymani z narkotykami
Olescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 47 lat, którzy posiadali narkotyki. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. W jej trakcie mundurowi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Za posiadanie narkotyków podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.
-
Nie zostawiaj osób i zwierząt w pojeździe
Nawet krótkie pozostawienie dziecka lub zwierzęcia bez opieki może zakończyć się tragicznie. Podczas upałów wnętrze pojazdu nagrzewa się znacznie szybciej niż otoczenie, co stwarza ogromne zagrożenie dla osób i zwierząt pozostawionych w środku. Policja apeluje, aby nie lekceważyć tej sytuacji i zawsze reagować, zgłaszając niebezpieczne sytuacje pod numer alarmowy 112 – dzięki temu możemy uratować życie.
-
Kontrola autokaru przed wycieczką - umów ją z wyprzedzeniem
Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas licznych wycieczek i wyjazdów dzieci oraz młodzieży. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia autokaru do kontroli policyjnej przed rozpoczęciem podróży. Organizatorzy wycieczek, którzy chcą skorzystać z tej opcji, powinni zgłosić taki zamiar, najlepiej pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.