Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych - Aktualności - KPP Olesno

Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

Data publikacji 21.09.2017

21 września dniem bez ofiar śmiertelnych. Jest to druga edycja Europejskiej akcji w którą zaangażowana jest również polska Policja. Działania te koordynowane są Przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego TISPOL.

W Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się panel dyskusyjny, którego inicjatorem była Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie przy udziale przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie , Ratownictwa Medycznego „ Falck” , przedstawicieli Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Oleśnie oraz szkół nauki jazdy powiatu oleskiego.

W spotkaniu na temat bezpieczeństwa w Ruchu drogowym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie, którzy mieli okazję dowiedzieć się między innymi o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych i konsekwencjach tych zdarzeń. O swoich odczuciach z miejsc zdarzeń wypowiadali się zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczął Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie asp. sztab. Sebastian Wąsiński, następnie głos zabrał ratownik medyczny zespołu „ Falck” oraz bryg. Jarosław Zalewski – dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. 

Przytoczone przez przedstawicieli służb ratowniczych  zdarzenia drogowe, niestety często z tragicznym finałem uświadomiło słuchaczom, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uzależnione jest od wielu czynników, a samo posiadanie prawa jazdy nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

Prelekcja skierowana była do osób, które od niedawna posiadają prawo jazdy oraz do kandydatów na kierowców, a jej celem było uświadomienie, że droga publiczna nie jest torem wyścigowym i nawet niewielki błąd może przyczynić się do tragedii wielu osób.

Uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe a także ulotki informacyjne powiązane z akcją „EDWARD”.