"Półkoloniści" odwiedzili oleskich policjantów - Aktualności - KPP Olesno

Aktualności

"Półkoloniści" odwiedzili oleskich policjantów

Data publikacji 04.08.2017

Oleską komendę odwiedziły dzieci wypoczywające na półkoloniach w Bodzanowicach. Podczas spotkania w ramach akcji pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo...w wakacje”, funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcję kręci mnie bezpieczeństwo" honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W środę (03 lipca) oleskich policjantów odwiedziły dzieci wypoczywające na półkolonii w Bodzanowicach. Goście zwiedzili budynek komendy między innymi salę odpraw, dyżurkę, tzw."niebieski pokój", siłownię,  pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz  pokój "okazań".

Podczas spotkania z mundurowymi dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjant zajmujący się profilaktyka społeczną przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się nad wodą, w górach, w lesie oraz wypoczywając na wsi. Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństo podczas korzystania z  internetu  oraz  podczas kontaktów z nieznajomymi. Funkcjonariusz przypomniał też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Atrakcją dla kolonistów jak zawsze był zaprezentowany przez mundurowych sprzęt policyjny i radiowozy, które dzieci mogły obejrzeć z bliska.

Prowadzone przez  policjantów działania wpisują się w  ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” organizowaną pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • półkolonie
 • Tor przeszkód
  półkolonie
 • areszt
  półkolonie
 • prelekcja
  półkolonie
 • prelekcja
  półkolonie
 • sztandar
  półkolonie
 • półkolonie
 • zwiedzanie radiowozów
  półkolonie