KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Policyjna Gala Mistrzów Sportu. Inspektor Tomasz Kubicki wśród wyróżnionych

  W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami. Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej - wyróżniono stu policjantów i pracowników Policji, którzy na sportowych arenach osiągnęli poziom mistrzowski. Wśród wyróżnionych znalazł się insp. Tomasz Kubicki Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który poczynając od 2005r. powoływany był przez Komendanta Głównego Policji do kierowania Reprezentacją lekkoatletyczną Polskiej Policji.

 2. Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości. Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. Bożego Ciała przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Lotników Polskich. W uroczystościach uczestniczył również poczet sztandarowy oleskiej komendy.

 3. Akcja „Znicz 2019”- zmiany w organizacji ruchu drogowego

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie. Zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze. W rejonie cmentarzy w większości miast regionu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Nad bezpieczeństwem będą jak co roku czuwać policjanci.

 4. Wyróżnienia za udział w konkursie literackim

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł.insp. Waldemar Popczyk wręczył dyplomy za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Wyróżnieni za udział w konkursie zostali uczniowie z dwóch szkół w powiecie oleskim: Julia Widera z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sowczycach i Kevin Weinczyk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pludrach. Celem konkursu była promocja idei używania elementów odblaskowych oraz „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2020 roku.

 5. „Bezpieczny przedszkolak”- rozmawiamy z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  Olescy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Podczas wizyt w przedszkolach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań - między innymi jak bezpiecznie przechodzić „po pasach”. Ważnym punktem każdego spotkania jest poznanie numerów alarmowych.

 6. 30-latek stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości

  Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę hondy. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 106 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.

 7. Sprawdź ustawienie świateł-zadbaj o bezpieczeństwo na drodze

  W naszym województwie ruszyła ogólnopolska akcja ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W powiecie oleskim ustawienie świateł w swoim pojeździe skontrolujesz na stacji diagnostycznej w Praszce.

 8. Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

  Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h. Ignorowanie przez 56 i 38-latka ograniczenia prędkości skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony